Haber

Sera Kadıgil’in cehaleti mide bulandırıcı! iğrenç tarz

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 2 büyük depremin ardından Türkiye yaşam mücadelesi verirken, bazı muhalifler arama kurtarma çalışmalarını aksatmaya çalıştı.

CAHİLLİK İLE YİNE SÜT OLAYI

İğrenç tarzını hem İlahiyat camiasını hem de Kızılay camiasını hedef alarak devam ettiriyor. CHP’nin oyu ile Meclis’e giren TİP milletvekili Sütlü Sera Kadıgil‘cahil cesareti’ ile yeniden ortaya çıktı.

CHP’ye yakınlığıyla tanınan gazeteci TİP’li Sütlü Özlem GürsesDepremle birlikte manipüle etmeye çalıştı.

HEM TEORİSTLER HEM KIZILAY AMAÇ

Kızılay Lideri Dr. Kerem Kınık‘İlahiyat mezunu’ olduğunu iddia eden Sera Kadıgil Sütlü, hem ilahiyatçıları hem de Kızılay’ı hedef aldı.

Deprem bölgesinde yoğun çalışan Kızılay olmadığını öne sürerek algı operasyonu başlatan Sütlü, ” Kızılay çadırı gören var mı? Çorba dağıtan Kızılay var mı? Neden? İlahiyat Fakültesi mezunudedi.

BEL ALTINDA İĞRENÇ STİL

Kızılay misyonunu başarıyla yürüten Kınık’ı ve AK Parti hükümetini yanına alan Sütlü, ” Eğitimsiz, hiçbir işi olmayan insanları destekçiniz yaparsanız, etrafınız kendi kendine pantolon ilikleyemeyen insanlarla çevrilir.“Sözleriyle iğrenç bir tonda konuştu.

Özlem Gürses’e gelince Sera KadıgilSütlü’nün bu sözleri onaylaması ‘vazgeç’ dedirtti.

İŞTE KEREM KINIK’IN UZMANLIĞI

Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık iddia edildiği gibi İlahiyat Fakültesi mezunu değil. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Kınık, 2019 yılında Afet Tıbbı doktorasını tamamladı. Ayrıca Somali Benadir Üniversitesi’nden fahri doktora sahibidir.

KIZILAY İLK ANDAN İTİBAREN SAHADA

Kadıgil’in bir başka provokasyonu, “Kızılay çadırı gören oldu mu? Çorba dağıtan Kızılay var mı?” İddiaları deprem bölgesinden çekilen karelerle yalanlandı.

Kadıgil’in “Çadır yok, çorba dağıtan yok” dediği Kızılay, asrın faciasının ilk anından beri bölgede.

MOBİL MUTFAKLARLA DEPREM MAĞDURLARINA SICAK YEMEKLER

Kızılay, portatif mutfakları ve yemek servis araçlarıyla depremzedelerin yardımına koştu. Sabah saatlerinden itibaren depremzedelere sıcak yemek ikramı yapıldı.

DEPREM BÖLGELERİ İÇİN ÇADIR ÜRETİYOR

Kızılay aynı zamanda deprem bölgeleri için de çadır üretiyor. 70 yıldır afet çadırlarının üretildiği Türk Kızılayı Etimesgut Yerleşkesi’nin Çadır Dokuma bölümünde, deprem sonrası üretim hız kazandı. Deprem bölgesine günde 4-5 tır çadır gönderildi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu